Aktuality

Literárna súťaž Rozlet

Literárne umenie, občianske združenie, vyhodnotilo piaty ročník celoslovenskej literárnej súťaže Rozlet, ktorá bola vypísaná 15.1.- 30.4.2023 na tému: Na veselú nôtu. Jej účastníci, žiaci ZŠ a študenti stredných škôl mali príležitosť hľadať a nachádzať cez vlastnú tvorbu svoj originálny pohľad na dianie okolo seba a na spoznávanie seba samých. Nechýbal im dobrý postreh , ani kritika. Pozerať sa na každodenné, niekedy aj nevšedné životné situácie cez humor – to je už vyšší level ľudského pohľadu a spracovávania problémov. Niektoré práce svojou originalitou reagujú na problémy detským optimizmom. Odzrkadľujú tak potrebu úprimnosti a citlivosti pri riešení  problémov dospievania.

Osobitne nás teší, že v súťaži dosiahli vynikajúce umiestnenie naši žiaci:

Próza od 10 -12 rokov

1. miesto: Lea Brnová  /A potom prišli smetiari /

2. miesto:  Filip Kollarik  / Deková srandička /

3. miesto: Sara Pekarčíková /Prepadnutá posteľ /

Próza od 13-14 rokov

3. miesto: Jakub Mokoš  /Nevypočítaná zákruta /

Online hlasovanie:

Próza od 10 -12 rokov

1. miesto: Lea Brnová  /A potom prišli smetiari /

2. miesto:  Filip Kollarik  / Deková srandička /

3. miesto: Sara Pekarčíková /Prepadnutá posteľ /

Cena poroty . Liliana Orosi, / Príhoda po škole /

Próza od 13-14 rokov

3. miesto: Jakub Mokoš  /Nevypočítaná zákruta /

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční vo štvrtok 26. 10. 2023 v Krajskej knižnici J.Fándlyho v Trnave.

Srdečne blahoželáme!